Baanstatus
Baan
Qualifying
Vervoer
Greens
Driving range

Laatste update:

Uitloggen ...

Bliedhuus gesteund door Old Grand Dad

11 december 2018

Degenen die meegedaan hebben aan de Old Grand Dad invitatiewedstrijd op 15 oktober weten dat er ideeën waren om onder de OGD vlag een project te starten voor “één of ander” goed doel op Texel. Omdat de “eilanders” onder ons natuurlijk op dat gebied beter weten wat er speelt dan de “overkanters” heb ik mijn oor te luisteren gelegd bij onze clubvoorzitter Jan van Andel. Hij bracht mij in contact met de Stichting Blied die verantwoordelijk is voor het reilen en zeilen van het Bliedhuus in Den Burg. Dit is een tehuis waar 15 jongvolwassenen met een handicap wonen onder begeleiding van vrijwilligers. Als secretaris van het bestuur van Stichting Blied werd Marjan van der Ploeg, velen van u welbekend, mijn aanspreekpunt. Op mijn vraag aan haar waar het Bliedhuus behoefte aan had kwam in eerste instantie de bescheiden wens voor een partytent naar voren. Aangezien de landelijke OGD organisatie projecten sponsort die sport en spel van jeugd en jong volwassenen stimuleren kwam er een tweede overleg rondje. Enigszins beschroomd kwam toen de behoefte aan een duofiets op tafel. De eventuele aanschaf daarvan zou een grote stimulans zijn voor cliënten van het Bliedhuus om er met een begeleider of familielid op een gezonde en ontspannen manier op uit te trekken en ons schitterende eiland nog beter te leren te beleven. Uw clubconsul ging met dat gegeven aan de slag en kwam er al snel achter dat de aanschaf van zo’n nieuw rijwiel behoorlijk in de papieren gaat lopen. Het ging niet alleen om de fiets maar er kwamen allerlei extra’s zoals elektrische trapondersteuning en veiligheidsvoorzieningen bij kijken, zo zelfs dat het wel eens een brug te ver zou kunnen zijn voor de beoordelingscriteria van het landelijke OGD bestuur. Gelukkig bleek dat Vermeulen Bikes in Den Hoorn een dealer was van één van de fabrikanten van dit soort rijwielen. Dus in de auto gestapt en naar Den Hoorn. Het verhaal uit de doeken gedaan en wat bleek, er was daar een sinds 2 jaar in gebruik zijnde maar in uitstekende staat verkerende duofiets beschikbaar en voor een prijs die misschien wel haalbaar zou zijn bij de OGD beoordelaars. Wie niet waagt wie niet wint dus werd de projectaanvraag  ingediend. Even moesten we afwachten wat er besloten zou worden totdat gistermiddag het verlossende woord kwam. Het project is door het OGD bestuur goedgekeurd. Binnenkort wordt vanuit het OGD bestuur een bedrag van ruim €5000 aan Stichting Blied overgemaakt om de fiets aan te schaffen. De symbolische overdracht vanuit OGD wordt over enige tijd nog gepland en daarover houd ik jullie t.z.t. op de hoogte. We kunnen er trots op zijn dat we mede met onze contributie nu ook eens een project voor de Texelse gemeenschap hebben kunnen realiseren. Ik hoop dat zich dit ook vertaalt in een (nog) grotere belangstelling voor het OGD lidmaatschap en de deelname aan onze clubwedstrijden.

Alvast een prettige kerst en een goede jaarwisseling gewenst en laten we met ons allen van 2019 een mooi Old Grand Dad jaar maken.

Met vriendelijke groeten,

Geert Donga

Consul OGD De Texelse

 

De Krim
De Krim — Meer texels